Çukur Sansürsüz İzle

Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm Sansürsüz İzle

Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm Sansürsüz İzle

Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm Sansürsüz İzle

Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm İzle

Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm Fragman İzle

Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm İnceleme

Diriliş Ertuğrul dizisi, 2014 yılında ilk kez izleyici ile   buluşan bir dizidir. Yayınlanmaya başladığından bu yana izleyicinin büyük beğenisini kazandı. Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcılığını tekden film yapıyor. Diriliş Ertuğrul dizisi TRT 1 ekranlarından izleyiciye ulaşıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin yönetmenliğini Metin Günay yapıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinin senaristi Mehmet Bozdağ. Diriliş Ertuğrul dizisi kostüm ve her haftaya özel hazırladığı mekanlarla da ilgi çeken bir dizi. Diriliş Ertuğrul dizisi TRT’nin son yıllarda en çok reyting alan dizisi olmayı da başardı.

Diriliş Ertuğrul dizisinde bu hafta; Bizanslılar ile Moğalların Türklere karşı birlik oluyorlar. Ertuğrul Bey Bunu detayları ile öğrenir. Ertuğrul Bey Noyan’ın yaşadığını öğrenir. Ertuğrul Bey Gayi Selçuklu’yu Moğal belasından kurtarmaya karar veriyor. Emir Sadettin Köpek’in ölümü Turgut Alp’ın içini rahatlatır.

“Bana olan kini öyle büyüktür ki değiş devletin batı ucuna cihanın öbür ucuna da gitsem bana ulaşmak için elinden geleni yapacaktır” diyen Ertuğrul Bey yeni savaşın haberini de bize veriyor.

Ertuğrul Gazi – Engin Altan Düzyatan

Gündoğdu Bey – Kaan Taşaner

Halime Hatun – Esra Bilgiç

Selcan Hatun – Didem Balçın

Süleyman Şah – Serdar Gökhan

Hayme Ana – Hülya Darcan

Turgut Alp – Cengiz Coşkun

Doğan Bey – Cavit Çetin Güner

Bamsı Beyrek – Nurettin Sönmez

Gökçe Hatun – Burcu Kıratlı

Korkut Bey – Hüseyin Özay

Tuğtekin – Uğur Güneş

Candar Bey – Erden Alkan

Ural Bey – Kürşat Alnıaçık

Çolpan – Gülçin Santırcıoğlu

Batuhan – Osman Albayrak

Aliyar – Cem Uçan

Aslıhan – Gülsim Ali İlhan

Artuk Bey – Ayberk Pekcan

Banu Çiçek – Ezgi Esma Kürklü

Muhyiddin İbn Arabi – Osman Soykut

Afşin Bey – Turgut Tunçalp

Kurdoğlu – Hakan Vanlı

Deli Demir – Mehmet Çevik

Aykız – Hande Subaşı

Titus – Serdar Deniz

Diriliş Ertuğrul dizisinin konusunu her sezon için ayrı ayrı yorumlayabileceğimiz gibi, bir bütün olarak da yorumlayabiliriz. Diriliş Ertuğrul dizisinin ana konusu, bir rüya ile başlar ve 600 yıl boyunca dünyaya hakim olan Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşunu anlatan bir dizi. Osmanlı devletine adını vermiş olan Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’nin hayatı konu olarak işlenen dizide, Kayı Boyu Aşiretinin mücadelesini ve yaşadığı zorlukları sonucunda nasıl devletleştiğini anlatıyor. Kayı Boyu’nun zorlukları nasıl aştığını Diriliş Ertuğrul dizisinin zengin karekterleri sayesinde  döneme ait ip uçlarını alabiliyoruz.

Saadettin Köpek’in Ölümü

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?