Çukur Sansürsüz İzle

Jet Sosyete Dizisi Oyuncu Kadrosu

Jet Sosyete BKM yapımcılığı ve Hakan Algün yönetmenliğinde karşımıza çıkıyor. Orta halli bir ailenin sosyeteye girişini konu alıyor. Jet Sosyete Gürse Birsel’in yazdığı bir sitcom gösterisidir. Gürse Birsel daha önce karşımıza “Avrupa Yakası” ve  ” Yalan Dünya” ile çıkmıştı. İki sitcom tarzındaki dizi de oldukça tutmuştu. Reytingleri uçup gitmişti. Gürse Birsel’in yazdığı yeni sit-com “Jet Sosyete” de büyük ilgi gördü. Pazar günü reyting sıralamasında zirveye tırmandı.

Jet Sosyete dizisi bu kadar beğenildi ama eleştirilmeyen yanları da yok değil. Dizinin en çok eleştiri aldığı nokta ise yavaş ilerlemesi. Bazı olayların olacağı bilinmesine rağmen dizide oldukça yavaş bir şekilde gerçekleşiyor. Bu da izleyenleri sıkıyormuş. Tabi biz böyle düşünmüyoruz sonuçta bir aksiyon dizisi değil, bir komedi dizisi. Yani konunun yavaş akması oldukça olağan gibi geliyor bize. Belki de turkdizifilm.com ailesi olarak sitcomları sevdiğimiz için olabilir. Ama sonuçta sitcomun kelime anlamı bile “durum komedisi” demekken olayların hızlı bir şekilde akmasını beklemek bizce yanlış olur.

Diğer bir eleştiri ise dizinin uzunluğu. Sitcom dizisine yakışmayacak bir uzunlukta olduğu söyleniyor. Uzun dezavantajı olarak da kalitesizleştiği söyleniyor.( Yani haftada 2 saatlik bir dizi hazırlamak yerine 1 saat hazırlanarak daha kaliteli bir yapım ortaya çıkabilirmiş.) Bu tartışılabilir. Şahsen turkdizifilm.com ailesi olarak biz memnunuz. Evet hafta 1 saatlik bölüm hazırlasalar belki daha kaliteli olabilir ama bu demek değil ki şu an kalitesiz. Son zamanların en kaliteli sitcomlarından olan “Jet Sosyete” dizisinin bölüm incelemeleri ile karşınızdayız.

 


Dizinin oyuncu kadrosu ve dizideki rolleri: Çağlar Çorumlu (Yaşar Yüksel),Cengiz Bozkurt (Cengiz Özpamuk),Sarp Apak (Ozan Özpamuk),Gülse Birsel (Gizem Özpamuk),Hasibe Eren (Pelin Soner),Bartu Küçükçağlayan (Gündüz Şahin),Derya Karadaş (Safiye Yüksel),Ecem Uzun (Alara Çıkrıkçıoğlu),Aslı Bekiroğlu (Melike Şahin),Ayşenil Şamlıoğlu (Zahide Özpamuk),Enis Arıkan (Tonguç (Tony) Pehlivan),Şahin Irmak (Talip),Emre Taştekin (Tekin),Tuğba Çom (Yıldız Yüksel),Deniz Cengiz (İlayda Çıkrıkçıoğlu)

 

 

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?