Çukur Sansürsüz İzle

Mehmed Bir Cihan Fatihi 6.Bölüm İnceleme

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ 6. BÖLÜM İNCELEME

Mehmed Bir Cihan Fatihi gerek oyuncu kadrosu, gerekse konusuyla gümbür gümbür geldi dersek yanlış söylemiş olmayız. Mehmed Bir Cihan Fatihi ilk bölümüyle reyting sıralamasını alt-üst etmeyi başardı, sosyal medyayı ise resmen salladı. Mehmed Bir Cihan Fatihi 2.bölüm reyting sıralamasında zirveye oturmayı planlıyor. “Fetih 1453” filminde başarıya ulaşan “O3 Medya” bu dizide de başarısına başarı katacak gibi görünüyor. Kenan imirzalıoğlu kendisine gelen 3 proje içerisinden  Mehmed Bir Cihan Fatihi’ni seçmesi de bu başarıda önemli rol oynuyor.Daha bir bölümü televizyon ekranlarında izlemiş olsak bile, bu dizi tutacağı garantisini verdi bize.

Reyting sıralamasında “Kadın” ve “Ufak Tefek Cinayetler” yarışıyordu ta ki Mehmed Bir Cihan Fatihi vizyona girmeden önce. Bu yarışa artık “Mehmed Bir Cihan Fatihi” de dahil oldu. İlk bölümünde bu sıralamada böyle rol almasının sebebini dizinin tanıtım çalışmalarına bağlıyoruz. Dizi yayına girmeden önce yapılan tanıtımlar izleyenlerde merak uyandırdı. Bu da reytinglere yansıdı.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Salı akşamları, saat 20:00’da, Kanal D ekranlarında bizle buluşuyor. Diziyi televizyondan izleyemeyenler, dizinin yayımlandığı akşam çok kolay bir şekilde internet üzerinden izleyebilirsiniz.

Zağanos Paşa, Mehmed tarafından sakladığı sırrın öğrenilmesinden korkar, bunun endişesiyle yeni bir hamle yapar. Yaptığı bu yeni hamle sonucu kendini Çandarlı Halil Paşa’nın eline düşmesine neden olur. Mara Hatun’la ilgili gelen haberler sonucunda Sultan Mehmed harekete geçmek zorunda kalır.Sultan Mehmed Bizans İmparatoru yeniden karşı karşı gelmek zorunda kalacaktır.

 

Dizide, Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra Gürkan Uygun, Büşra Develi, Hazal Filiz Küçükköse, Funda Eryiğit, Sedef Avcı, Ertan Saban, İsmail Demirci, Atsız Karaduman, Burak Tamdoğan, Meral Çetinkaya, Altan Erkekli, İdil Fırat, Toprak Sağlam, Kaan Çakır, Serdar Orçin, Yavuz Sepetçi, Leyla Tanlar, Mert Yazıcıoğlu ve Çetin Tekindor rol alıyor.

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi herkesin de kolayca tahmin edebileceği üzere Fatih Sultan Mehmed’in hayatnı konu alıyor. Dizide Fatih Sultan Mehmed’i Kenan İmirzalıoğlu canlandırıyor. Gerçekten bu rolün altından kalkabilecek sayılı oyunculardan bir tanesi. Fatih Sultan Mehmed’i canlandırmak kolay olmasa gerek.

Merakla beklenen Mehmed Bir Cihan Fatihi genel çerçevesiyle hikayesi şöyle: “1451 yılında, babasının ölüm haberini alıp Manisa’dan Edirne’ye doğru yola çıkar. Fatih Sultan Mehmed’in bu yolculukta ise aklında tek bir hayal vardır.  Cihanın en gözde şehri Konstantinopolis’i Osmanlı topraklarına katmak. ”

Çandarlı Halil Paşa’dan Hodri Meydan !

Dar Ağacında Sallanmayı Göze Almışım!

Mehmed tahta geçiyor!

Mehmed Bir Cihan Fatihi – Jenerik Müziği

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?